Czerń w łazience i kuchni  ciągle jest w łaskach. Moda w aranżacji wnętrz na op-art w stylu lat 60. sprawiła, że parę sezonów temu znowu pokochaliśmy elegancję wyrazistych połączeń.

Czerń jest kolorem bardzo wyrazistym, dlatego podczas projektowania pomieszczenia z jej użyciem należy zachować szczególną ostrożność. Zbyt intensywne zastosowanie tej barwy może sprawić, że zamiast eleganckiej przestrzeni otrzymamy wnętrze przytłaczające w odbiorze.

Najbezpieczniejsze i szczególnie modne w tym sezonie jest więc przełamywanie czerni bielą lub szarościami – para ta od zawsze doskonale czuła się w swoim towarzystwie. Podłoga w czarno-białą szachownicę to klasyka, która nie traci na wartości, co więcej – jest doskonałym punktem wyjścia do dalszych prac nad pokojem kąpielowym czy kuchnią. Może on nawiązywać do stylistyki przedwojennej, do stylu retro, modern, wspomnianego op-artu czy nawet baroku, jeśli umiejętnie zestawimy czerń ze złotem i żółciami. W każdym przypadku jednak najważniejsze będą – jak zwykle – dodatki, które tworzą charakter pomieszczenia. Doskonale rozumieją to producenci armatury łazienkowej, którzy od kilku sezonów proponują minimalistyczne instalacje utrzymane właśnie w tej ponadczasowej kolorystyce. Czerń i biel to kolory uniwersalne, które w modowych trendach powracają jak bumerang – przyznaje Maria Kubiak, Product Manager marki Laveo. – Nie trudno zauważyć pewną tendencję wśród naszych klientów, którzy w tym sezonie szczególnym zainteresowaniem obdarzają czarne zlewy granitowe czy czarne lub białe panele i kolumny prysznicowe – dodaje.

Dobierając dodatki do wymarzonej łazienki czy kuchni pamiętajmy, że to one nadają pomieszczeniu ostatniego szlifu i podkreślają wygląd wnętrza. Gdy zdecydujemy się już na kolor ścian, wzór podłogi i model armatury, możemy całkowicie poświęcić się poszukiwaniom odpowiednich mebli, luster, koszy i tych wszystkich niezbędnych akcesoriów, bez których trudno wyobrazić sobie pokój kąpielowy lub kuchnię. Odpowiednio dobrane, w połączeniu z eleganckim czarno-białym designem sprawią, że nasza łazienka stanie się miejscem, które opuścić będzie naprawdę trudno.


(fot. Laveo) Czyste białe kuchnie doskonale uzupełnią czarne dodatki, takie jak zlew granitowy czy blat


(fot. Laveo) Produkty w kolorach czarnym i białym są kupowane równie chętnie, co chromowane, które dotąd były niekwestionowanym liderem

Laveo PRESS BOX