W piękne słoneczne dni niemal każdy marzy, by także we wnętrzu dało się poczuć trochę wiosny. Wydaje się to niemożliwe? Nic bardziej mylnego. Najnowszy system okienno-drzwiowy ALUPROF MB-86 FOLD LINE pozwala niemal dosłownie usunąć barierę, jaka dzieli nasze pomieszczenie od świata zewnętrznego.

Najnowszy system zewnętrznych drzwi harmonijkowych ALUPROF to unikatowe rozwiązanie, które pozwala na niemal całkowite złożenie przeszklenia i otworzenie pomieszczenia na ogród czy taras. Rozwiązanie to świetnie sprawdza się zarówno w przypadku domów jednorodzinnych, jak i mieszkań z przestronnymi tarasami. System MB-86 FOLD LINE można też wykorzystać w kawiarni czy restauracji, które mogą powiększyć swoją przestrzeń o ogródek sezonowy. – System ten daje niesamowitą swobodę i komfort kontaktu z otoczeniem zewnętrznym w dowolnie wybranym przez nas momencie. Drzwi wykonane w systemie MB-86 FOLD LINE są wygodne i proste w obsłudze – tłumaczy Bożena Ryszka, Marketing Manager ALUPROF SA.

Konstrukcja drzwi harmonijkowych pozwala na otwieranie ich zarówno na zewnątrz, jak i do wewnątrz budynku. Skrzydła zostały stworzone tak, że można bez problemu złożyć je w dowolnej konfiguracji.

Unikatowe wykonanie drzwi harmonijkowych umożliwia wykonanie konstrukcji o bardzo dużych gabarytach. Każde ze skrzydeł drzwiowych może mieć wysokość do 2,7 m i szerokość 1,2 m. Możliwość łączenia kilku paneli sprawia, że dzięki systemowi MB-86 FOLD LINE będziemy w stanie otworzyć całą ścianę pomieszczenia. Konstrukcja stworzona przez ALUPROF, dzięki specjalistycznym okuciom dedykowanym dla systemu MB-86 FOLD LINE, gwarantuje komfortowe funkcjonowanie skrzydeł drzwi o maksymalnym ciężarze do 120 kg.

Drzwi te dają też bardzo wysoką izolacyjność termiczną. – Trzykomorowe kształtowniki zostały wyposażone w przekładki termiczne o szerokości 24 mm dla ościeżnic i 34 mm dla skrzydeł drzwi. To właśnie to rozwiązanie sprawia, że mimo tak dużej powierzchni przeszklenia możemy liczyć na bardzo dobrą izolację od panujących na zewnątrz niskich temperatur – mówi Bożena Ryszka.

Drzwi stworzone zostały w dwóch wariantach konstrukcyjnych – podstawowym (ST) oraz z dodatkowymi wkładami izolacyjnymi (HI). Model HI zapewni nam podwyższoną izolacyjność termiczną dzięki zastosowaniu wkładów polietylenowych między przekładkami termicznymi oraz w komorach izolacyjnych.

System MB-86 FOLD LINE daje także możliwość wyboru rozwiązań progowych. W klasycznym rozwiązaniu wykorzystano uszczelnienie przymykowe. System można także zamontować z wygodnym w użytkowaniu niskim progiem, co doskonale sprawdzi się w restauracjach czy kawiarniach.  

Konstrukcja umożliwia szeroki zakres szklenia – od 14 do 61,5 mm. Pozwala to na wykorzystywanie zarówno pakietów jedno-, jak i dwukomorowych. Dzięki temu w drzwiach harmonijkowych będziemy mogli zastosować specjalistyczne szyby o podwyższonej izolacyjności akustycznej, a także szyby antywłamaniowe.  – Dodatkową zaletą MB-86 FOLD LINE jest kompatybilność ze znanym i cenionym systemem okienno-drzwiowym ALUPROF MB-86. W obu rozwiązaniach zastosowano analogiczny sposób łączenia profili. Ponadto niektóre kształtowniki, uszczelki i akcesoria są wspólne dla obu systemów – dodaje Bożena Ryszka.

System MB-86 FOLD LINE daje swobodę projektowania nowoczesnych i pięknych przestrzeni zarówno w budownictwie mieszkaniowym, jak i użytkowym. Wysokiej klasy drzwi harmonijkowe spełnią wymagania zarówno architektów, inwestorów i użytkowników indywidualnych.

 

Aluprof PRESS BOX