23 października w Instytucie Wzornictwa Przemysłoweg o w Warszawie wręczono nagrody 21 edycji prestiżowego konkursu Dobry Wzór. W gronie finalistów znalazły się produkty KOŁO i KERAMAG DESIGN, zakwalifikowane do grupy najlepiej zaprojektowanych produktów 2014 roku.

Po raz 21 eksperci Instytutu Wzornictwa Przemysłowe go w Warszawie wyłonili grupę najlepiej zaprojektowanych produktów i usług dostępnych na polskim rynku. Spośród ponad 1000 rozpatrzonych projektów, wyróżniono łącznie 102 produkty i usługi, które będą wyznaczać trendy we wzornictwie użytkowym w 2015 roku. 23 października, podczas finałowej gali konkursu Dobry Wzór wręczono nagrody w siedmiu kategoriach: dom, praca, strefa publiczna, usługi, nowe technologie, grafika użytkowa i opakowania, nowe materiały produkcyjne.

Nagrodę Wzór Roku, przyznawaną przez Ministra Gospodarki dla najlepszego produktu zaprojektowanego przez polskiego projektanta, otrzymał Maciej Fiedler za projekt sensorów systemu inteligentnego domu – innowacyjnych pod względem designu i technologii czujników dymu, ruchu i wody.

„Mam świadomość, że by dogonić świat nie wystarczybiec. Musimy biec szybciej niż inni. Design w naszych warunkach jest doskonałym narzędziem rozwoju, stosunkowo niedrogim a znajdującym uzasadnienie w świadomości użytkowników” – powiedział Bartosz Piotrowski – laureat nagrody dla Designera Roku 2014, wyróżnionego za projekt pociągu DART, pierwszego polskiego pojazdu szynowego wysokich prędkości (do 250 km/h).

W gronie finalistów znalazły się również produkty KOŁO i KERAMAG DESIGN. Eksperci zwrócili uwagę na walory estetyczne, ale również dostosowanie produktu do potrzeb klienta oraz ekonomię i ekologiczność rozwiązań.

W kategorii „Dom” finalistą konkursu Dobry Wzór została seria ceramiki i mebli łazienkowych CITTERIO marki KERAMAG DESIGN. Jury zachwyciła prostota i elegancja projektów, jak również szeroka paleta produktów, dająca nieograniczone możliwości aranżacji wnętrza.

Funkcjonalność i niebanalna ceramika przyczyniły się do tego, że produkty CITTERIO uzyskały opinię produktów atrakcyjnych rynkowo.

W kategorii „Przestrzeń Publiczna” finalistą został bezwodny pisuar KOŁO CERO. Względy ekologiczne – wyeliminowanie zużycia wody, komfort bezdotykowego korzystania, ograniczenie rozprzestrzeniania się drobnoustrojów przy zadbaniu o względy estetyczne i ergonomię – to tylko niektóre wskazane w ocenie specjalistów walory pisuaru.

Honorowy tytuł produktu rekomendowanego do konkursu Dobry Wzór uzyskała również szafka podumywalkowa KOŁO MODO.

Najlepsze projekty 2014 roku, zakwalifikowane do finału konkursu można zobaczyć na wystawie Instytutu Wzornictwa Przemysłowego przy ul. Świętojerskiej 5/7 w Warszawie, do dnia 3 grudnia 2014 r.


Ceramika i meble CITTERIO – finalista konkursu Dobry Wzór 2014 w kategorii „Dom”


Pisuar KOŁO CERO – finalista konkursu Dobry Wzór 2014 w kategorii „Strefa Publiczna”


Szafka KOŁO MODO – produkt rekomendowany do konkursu Dobry Wzór
2014


Sanitec KOŁO Sp. z o.o. to jedna z największych i najbardziej renomowanych w Polsce firm produkujących i dystrybuujących wyposażenie łazienek. Od ponad 50 lat dostarcza wysokiej jakości wyposażenie łazienek domowych i toalet publicznych. Od 1993 r. należy do międzynarodowej Grupy Sanitec, która jest największym w Europie producentem ceramiki łazienkowej. W swojej ofercie Sanitec KOŁO posiada przede wszystkim bogatą ofertę ceramiki łazienkowej, którą uzupełniają nowoczesne modele wanien i brodzików akrylowych, kabin prysznicowych oraz mebli łazienkowych. Produkty, spełniające europejskie standardy jakości, oferowane są pod markami KOŁO, Keramag i Keramag Design.
Wyroby Sanitec KOŁO były wielokrotnie nagradzane i doceniane w konkursach za stosowane technologie i atrakcyjne wzornictwo. Więcej informacji o firmie: www.kolo.com.pl oraz www.keramagdesign.com

Sanitec KOŁO
Więcej informacji z firmy Sanitec KOŁO ( press box )