W dniach 4-6 marca w Zakopanem odbyły się XXV Mistrzostwa Polski Architektów w Narciarstwie Alpejskim SKI ARCHI CUP. Sponsorem imprezy była firma ALUPROF. Zawody rozgrywały się na  Kasprowym Wierchu.

Sportowcy-amatorzy startowali w snowboardowym slalomie gigancie oraz slalomie specjalnym.

W zawodach mogli uczestniczyć wyłącznie czynni zawodowo architekci, którzy nie mieli dotąd profesjonalnego kontaktu ze sportami zimowymi. Program towarzyszący imprezie zorganizowany został w Hotelu Nosalowy Dwór w Zakopanem. Sponsorem wydarzenia była firma ALUPROF, wiodący europejski producent aluminiowych systemów konstrukcyjnych. – Cieszy nas możliwość wsparcia SKI ARCI CP, tym bardziej, że spotkanie odbyło się w obiekcie zbudowanym dzięki rozwiązaniom ALUPROF – mówi Bożena Ryszka, Marketing Manager ALUPROF S.A.

SKI ARCHI CUP
to coroczne wydarzenie gromadzące środowisko architektów wokół prawdziwej sportowej pasji. Zawody organizowane są od 25 lat. Korzenie imprezy sięgają 1985 roku, gdy architekci z katowickiego oddziału Stowarzyszenia Architektów Polskich postanowili założyć Klub Architektów Narciarzy. Od ćwierć wieku zakochani w sportach zimowych zbierają się na zawodach narciarskich w Zakopanem. Wydarzenie to rokrocznie daje nie tylko możliwość sprawdzenia się na stoku, lecz także świetną okazję do nawiązania nowych kontaktów.

Szczegółowe informacje o zawodach znajdują się na stronie www.skiarchicup.pl

 Aluprof PRESS BOX