O sukcesie kraju i jego gospodarki decydują silne, rozpoznawalne firmy oraz wybitni przedsiębiorcy. Prawdziwym ambasadorem Polski jest Andrzej Wiśniowski, twórca i właściciel marki WIŚNIOWSKI, który reprezentował nasz kraj w prestiżowym finale EY World Entrepreneur of the Year 2014.

Uroczysta Gala odbyła się 7 czerwca w  ekskluzywnej dzielnicy księstwa Monako – Monte Carlo.

Andrzej Wiśniowski
, twórca sukcesu marki WIŚNIOWSKI , to jeden z najbardziej cenionych polskich biznesmenów. W listopadzie ubiegłego roku, „w uznaniu za wyznaczanie od 20 lat trendów na rynku bram i ogrodzeń za granicą”, otrzymał zaszczytny tytuł Przedsiębiorcy Roku 2013 w 11. polskiej edycji konkursu EY. Międzynarodowy finał EY World Entrepreneur of the Year 2014, skupiający laureatów z krajowych rozgrywek, odbył się 7 czerwca br. w Monte Carlo. Światowa stolica luksusu, słynąca m.in. z wyścigów Grand Prix Formuły 1, turnieju tenisowego Rolex Masters oraz wysmakowanych rezydencji, gościła elitę gospodarczą.

W ubiegłą sobotę, podczas Uroczystej Gali EY World Entrepreneur of the Year 2014 Andrzej Wiśniowski reprezentował nasz kraj, jako rodzimy lider w dziedzinie przedsiębiorczości. Przedsiębiorca znalazł się w gronie najwybitniejszych światowych biznesmanów z ponad 50 krajów świata. Andrzej Wiśniowski jako finalista podczas ceremonii wręczenia nagród został włączony do Galerii Sław światowej przedsiębiorczości. – Jestem bardzo dumny, że mogłem reprezentować Polskę w tym prestiżowym wydarzeniu, w momencie, kiedy obchodzimy 25 rocznicę przemian gospodarczych i ustrojowych w Polsce, które pozwoliły na wolną przedsiębiorczość. Moja firma to dziecko tych przemian. W tym roku obchodzimy 25-lecie jej założenia – mówi Andrzej Wiśniowski.

Działająca od 1989 roku firma WIŚNIOWSKI opiera się wyłącznie na polskim kapitale. Andrzej Wiśniowski założył ją od podstaw. Efektywnie budował renomę i prestiż przedsiębiorstwa, aby dziś zatrudniać ponad 1100 osób i z powodzeniem konkurować na skalę światową. Aż 25% przychodów firmy pochodzi ze sprzedaży na międzynarodowych rynkach. Spółka zdobyła zaufanie klientów na całym świecie, nieustannie się rozwija, wyznaczając nowe trendy na rynku oraz poszerzając ofertę o innowacyjne rozwiązania. WIŚNIOWSKI od 25 lat zajmuje się produkcją wysokiej klasy bram garażowych i przemysłowych, systemów ogrodzeniowych, stolarki stalowej i aluminiowej, które stanowią ukoronowanie każdej inwestycji.

World Entrepreneur of the Year jest organizowany przez EY jako międzynarodowy finał krajowych konkursów „Przedsiębiorca Roku” w ponad 50 państwach świata. Inicjatywa promuje liderów przedsiębiorczości. Ze względu na swą rangę jest powszechnie nazywana Światowymi Oskarami Biznesu. Wręczenie nagród było ukoronowaniem pięciodniowego pobytu, podczas którego finaliści mieli okazje wziąć udział w warsztatach, panelach dyskusyjnych, wykładach plenarnych, w których uczestniczyli m.in. sir Alex Ferguson – menedżer Manchesteru United, Muhammad Yunus – założyciel Grameen Bank, który otrzymał Pokojową Nagrodę Nobla w 2006 r., Martha Stewart – twórca Martha Stewart Living Omnimedia, Eric Wahl – autor bestsellerów, przedsiębiorca i uznany międzynarodowy artysta oraz Hamdi Ulukaya – założyciel i dyrektor generalny Chobani Inc, zwycięzca ubiegłorocznej edycji World Entrepreneur of the Year.

WIŚNIOWSKI (PRESS BOX)