W dniu 12 marca 2015 roku, oficjalnie został powołany do życia „Łódzki Klaster Innowacji Budowlanych”. Umowy partnerskie w tej sprawie podpisało 14 firm i instytucji z województwa łódzkiego, w tym Ceramika Paradyż. Inicjatorem i koordynatorem klastra jest Łódzka Agencja Rozwoju Regionalnego S.A.

Klastry stają się coraz bardziej docenianym czynnikiem w kształtowaniu innowacyjności i konkurencyjności. Celem „Łódzkiego Klastra Innowacji Budowlanych” jest integracja współpracy pomiędzy instytucjami otoczenia biznesu, uczelniami wyższymi, centrami naukowymi oraz podmiotami gospodarczymi zainteresowanymi tematyką nowych technologii w województwie łódzkim. To także próba stworzenia warunków do ekspansji przedsiębiorstw, a tym samym zwiększenia konkurencyjności poprzez stosowanie innowacyjnych rozwiązań technicznych, technologicznych i informatycznych.

Ceramika Paradyż, będąc w swojej branży pionierem w rozwoju poprzez innowacje, od lat buduje swój sukces w oparciu o najnowsze technologie i nowatorskie pomysły. Wyroby firmy powstają w pięciu zakładach produkcyjnych wyposażonych w zaawansowany i nowoczesny park maszynowy. Ciągłe inwestycje, doskonała jakość wyrobów oraz uznane wzornictwo są podstawą rozwoju przedsiębiorstwa. Dla Ceramiki Paradyż, która od lat aktywnie działa na rzecz rozwoju i promocji regionu łódzkiego, partnerska współpraca pomiędzy instytucjami i przedsiębiorcami zawsze była i jest katalizatorem realizacji wielu ciekawych projektów.

Zapraszamy na www.paradyz.com oraz www.sklep.paradyz.com


       


Grupa Paradyż, w skład której wchodzą spółki Ceramika Paradyż Sp. z o.o. i Paradyż Sp. z o.o., to wiodący polski producent płytek ceramicznych. Od ponad 25 lat tworzy produkty, które zyskują uznanie klientów w prawie 40 krajach świata. Produkty Grupy Paradyż powstają w pięciu zakładach produkcyjnych wyposażonych w nowoczesny i zaawansowany park maszynowy. Inwestycje w innowacyjne technologie, doskonała jakość wyrobów oraz uznane wzornictwo to podstawa dynamicznego rozwoju firmy. Ofertę wyróżnia nowatorski design, dbałość o dopracowanie detali oraz szeroka gama kompletnych kolekcji ścienno-podłogowych i elementów zdobniczych w wielu formatach, co daje szerokie możliwości aranżacji odmiennych w charakterze wnętrz. Obecny potencjał rynkowy Grupy Paradyż to 1600 pracowników oraz trzy marki w portfolio produktowym – marka Kwadro Ceramika skierowana do segmentu ekonomicznego, marka Paradyż oferująca szeroką paletę kolekcji w różnych stylach i formatach oraz marka My Way Paradyż Group – propozycja dla najbardziej wymagających klientów, którzy poszukują indywidualnych i nowatorskich rozwiązań w zakresie wzornictwa oraz technologii wykonania. Elegancja, styl, radość, klasyka, a także nowoczesny minimalizm – produkty Grupy Paradyż to pewny i najlepszy z możliwych wyborów – to gwarancja pięknego wnętrza. Uznanie klientów potwierdzone tytułem Superbrands Created in Poland 2013/2014 oraz licznymi nagrodami przyznanymi w prestiżowych konkursach – m.in. Złota Statuetka Lidera Polskiego Biznesu 2012, tytuł „Ambasador Polskiej Gospodarki 2012”, Złote Godło w kategorii QI Product w konkursie „Najwyższa Jakość Quality International”, nagroda „Filary Polskiej Gospodarki 2013” oraz „Wielka Perła Ceramiki UE 2014 z Diamentami” dowodzą, że Grupę Paradyż można dziś uważać za przewodnika po światowym designie na rodzimym rynku materiałów budowlanych i wyposażenia wnętrz oraz doskonałą wizytówkę polskiego przemysłu na świecie.

Ceramika Paradyż
więcej informacji (PRESS BOX