W dniach 8-18 października Łódź zamieni się w stolicę designu, a to za sprawą 9. edycji jednego z największych i najważniejszych festiwali dotyczących wzornictwa w Polsce. Nie zabraknie na nim firmy Deante, która pokaże swoje flagowe produkty na wystawie „Design na co dzień”.

Łódź Design Festival to doskonała okazja do zaprezentowania najnowszych rozwiązań i produktów. W Drugim Centrum Festiwalowym będzie można odwiedzić przestrzeń Deante, w której znajdą się flagowe modele marki, zaprojektowane m.in. przez absolwentów łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych. Wystawa pt. „Design na co dzień” to odzwierciedlenie podejścia, zgodnie z którym wzornictwo powinno spełniać dwa kryteria – dostępności oraz funkcjonalności. W Deante idee i inspiracje przekłada się na potrzeby zwykłych użytkowników.

– Od 25 lat ulepszamy codzienne życie naszych klientów, oferując produkty do łazienek i kuchni. Podczas tegorocznego Łódź Design Festival pokażemy nasze jubileuszowe modele, dopracowane w najmniejszych szczegółach. Według nas miejsce designu jest nie tylko na branżowych wystawach i targach, ale przede wszystkim w naszych mieszkaniach i domach – mówi Anna Kowalska, Z-ca Dyr. Handlowego ds. Marketingu w firmie Deante.

Dodatkowo, osoby które odwiedzą stoisko Deante, będą mogły przetestować wygodne narzędzie do projektowania wnętrz. Aplikacja Intiaro pozwoli sprawdzić, jeszcze przed zakupem, jak asortyment Deante prezentuje się w kuchni lub łazience. Dzięki rozszerzonej rzeczywistości można wstawiać produkty marki do konkretnych wnętrz w rzeczywistych rozmiarach.

Tegoroczny Łódź Design Festival odbędzie się pod hasłem „Konsekwencje”, odnoszącym się do zmian technologicznych, społecznych i kulturowych, mających swoje odbicie w tworzonych obiektach. W ramach wydarzenia przygotowano trzy główne wystawy („Konsekwencje”, „Niewidzialni Bohaterowie. Geniusz Rzeczy Codziennych”, „Uwolnić projekt”), a także liczne warsztaty i wykłady.

Wystawę Deante będzie można odwiedzać na parterze Drugiego Centrum Festiwalowego, w dawnej Tkalni Marcusa Silbersteina przy ul. Piotrkowskiej 250.

Deante www.deante.pl
więcej informacji z firmy Deante ( PRESS BOX)