Wszyscy jesteśmy użytkownikami łazienek w budynkach takich jak centra handlowe, szkoły, urzędy czy szpitale i na pewno zależy nam by nie tylko odznaczały się one najwyższym poziomem higieny, ale także, by były funkcjonalne i wygodne. Zwracamy również uwagę na walory estetyczne pomieszczeń, a więc odpowiednio dobraną kolorystykę ścian i armatury. Może to być na przykład połączenie modnych odcienie szarości z eleganckim chromem, przełamanych ciepłą żółtą barwą widoczną na poszczególnych elementach wystroju. Taka aranżacja tworzy przyjazne i ładne wnętrze.

Jednak łazienka, z której korzysta ogromna ilość ludzi ma być przede wszystkim komfortowa w użytkowaniu. Dlatego tak ważne jest umieszczenie w niej baterii i akcesoriów o doskonałych parametrach, w których zastosowano najnowsze rozwiązania technologiczne. Armatura znajdująca się w takich pomieszczeniach powinna odznaczać się trwałością i wytrzymałością na rozmaite uszkodzenia. Częścią wyposażenia łazienek w obiektach użyteczności publicznej mogą być baterie bezdotykowe, wyposażone w urządzenia oszczędzające wodę, wygodne pojemniki na mydło i papier, czy uchwyty dla niepełnosprawnych.

Ciekawą propozycją do takich łazienek są baterie umywalkowe czasowe z regulacją wypływu należące do linii Presstige firmy Ferro. W bateriach Presstige otwarcie przepływu uzależnione jest od wciśnięcia przycisku znajdującego się na korpusie baterii. Mają one fabrycznie ustawiony 15. sekundowy czas wypływu, z możliwością jego zmiany w zakresie 10–20 sekund. Przepływ wody wynosi około 7,0l/min, a dopuszczalna temperatura 90°C, przy zalecanej poniżej 65°C. Oprócz walorów użytkowych, niewątpliwym atutem baterii Presstige jest atrakcyjne wzornictwo.

Obok baterii, w linii Presstige znajdują się zawory pisuarowe z regulacją wypływu, doskonale sprawdzające się w łazienkach budynków użyteczności publicznej. Zawory przeznaczone są do dostarczenia 1,5 litra wody. Jest to najbardziej oszczędna klasa w normie na zawory pisuarowe. Przy zachowaniu tej klasy minimalny strumień objętości wody dostarczonej wynosi 0,15 l/s. Zawory ustawione są fabrycznie na wypływ wody około 0,9 l w czasie około 8 s przy ciśnieniu dynamicznym 0,1 MPa (1 bar), wypływ objętości wody jest regulowany i można go zmieniać poprzez regulację wkrętem regulacyjnym znajdującym się pod zaślepką przycisku.

Do niezbędnych elementów wyposażenia łazienek w obiektach użyteczności publicznej należą też akcesoria. Uniwersalna linia wzornicza kolekcji Grace Hotel, pasująca do różnych stylów aranżacji świetnie sprawdzi się w takich wnętrzach. Znajdziemy w niej między innymi praktyczny dozownik na mydło, półki na ręczniki, wieszaki, czy podtynkowe uchwyty na papier toaletowy.

Łazienki w galeriach handlowych, szkołach czy urzędach poza swoją podstawową funkcją powinny również odznaczać przyjazną estetyką. Wyposażone w praktyczne urządzenia nie tylko zapewnią komfort użytkownikom, ale także pozwolą na oszczędność wody i energii, obniżając w ten sposób koszty utrzymania obiektów.


Presstige bateria umywalkowa czasowa z regulacją wypływu

Presstige zawór pisuarowy z regulacją wypływu

Dozownik na mydło /Grace Hotel

FERRO S.A.
więcej informacji FERRO S.A. (PRESS BOX)