Trwa rozbudowa zakładu firmy Hörmann w Legnicy. Liczne inwestycje w rozwój technologii i automatyzację procesów produkcyjnych pozwalają na zwiększenie wydajności i skrócenie terminów dostaw.

W związku z obserwowanym od lat przenoszeniem biznesu i handlu do Internetu ciągle rośnie rola łańcuchów dystrybucyjnych, w których kluczowe są różnej wielkości centra logistyczne. Pandemia nasiliła to zjawisko. Stąd na rynku znacznie zwiększa się zapotrzebowanie na urządzenia techniki przeładunku. Zakład produkcyjny firmy Hörmann w Legnicy, dla którego ostatnie lata były okresem wielu inwestycji w rozwój technologii, od dłuższego już czasu zwiększa swoje moce produkcyjne.

Rampy przeładunkowe i nietypowe bramy garażowe

Założona ponad dziesięć lat temu w południowo-zachodniej Polsce fabryka jest nieustannie rozbudowywana. Obecnie zatrudnia kilkuset pracowników, a jej powierzchnia produkcyjna zajmuje ponad 40 tysięcy metrów kwadratowych. Zakład przede wszystkim produkuje urządzenia techniki przeładunku, głównie rampy przeładunkowe. Ponadto produkowane są tam również niestandardowe bramy garażowe do garaży zbiorczych, uchylne bramy fasadowe, a także drzwi z profili rurowych oraz niektóre elementy systemów kontroli wjazdu.

Automatyzacja procesu produkcji

Zakład firmy Hörmann w Legnicy od lat stawia na innowacyjność i najnowocześniejsze technologie. Pracochłonne, złożone procesy, które jeszcze kilka lat temu angażowały wielu pracowników, dziś w dużym stopniu są zautomatyzowane. Wiele prac wykonują roboty, a automatyczne systemy przenośników i komputerowe systemy sterowania produkcją dodatkowo podnoszą wydajność linii produkcyjnych.      

Dzięki wykorzystywaniu najnowocześniejszych inteligentnych rozwiązań fabryka oferuje bardzo krótkie terminy produkcji.

Szybką realizację wszelkich zamówień ułatwia ponadto fakt, że od ubiegłego roku zakład jest w pełni zintegrowany i za pomocą systemu SAP połączony z Centralą w Niemczech.

Automatyzacja i robotyzacja produkcji w fabryce firmy Hörmann w Legnicy pozwala na zwiększenie wydajności zakładu.

Hörmann Polska
press box