Na rynku pojawiły się nowe modele drzwi antywłamaniowych Gerda CL i C1L, spełniające rygorystyczne wymagania klasy odporności na włamanie RC3. Jest to kolejny element stałego poszerzania i doskonalenia produktów tej uznanej marki.

Drzwi przeznaczone są do zastosowania jako wewnętrzne drzwi wejściowe w budownictwie mieszkaniowym i użyteczności publicznej. Zostały specjalnie przygotowane  do obsługi inwestycji deweloperskich.

Stalowy korpus skrzydła wykonany jest z najwyższej jakości blachy ocynkowanej, którą pokryto wieloma warstwami antykorozyjnego lakieru podkładowego, a następnie najwyższej jakości laminatem dekoracyjnym.

We wnętrzu skrzydła  znajdują się pręty hartowane, mające za zadanie znaczne utrudnienie wycięcia w nim otworu. Wypełnienie izolacyjne korpusu stanowi ekologiczna płyta ze spienionego polistyrenu EPS o wysokiej gęstości. Wewnątrz skrzydła zamontowano drewniane wzmocnienia krawędzi skrzydła, zamków i zawiasów.

 Drzwi Gerda CL i C1L mogą być montowane w ścianach betonowych lub z cegły o grubości min. 120 mm, ewentualnie w ścianach z betonu komórkowego o grubości min. 175 mm. Posiadają centralny zamek wielopunktowy oraz inne wyposażenie opcjonalne, tj. zamek dodatkowy czy sztywny łańcuch.  Grubość skrzydła wynosi 48mm. Współczynnik izolacji akustycznej to 32 dB i znacznie przekracza wymagane przepisami 27 dB.

Drzwi oferowane są w kolorystyce drewnopodobnej (siedem kolorów) oraz w trzech kolorach lakierowanych (biały, szary, antracyt).

Oferta Gerda w ramach obsługi deweloperskiej obejmuje również portale i opaski drzwiowe, a także różne rodzaje zabudowy zwiększające estetykę zarówno pomieszczeń, jak i ciągów korytarzy.

 

GERDA (PRESS BOX)