Nadchodząca jesień to doskonała pora na wymianę okien i drzwi. Ich wybór może być trudny zwłaszcza w przypadku modernistycznych budynków, których główną ozdobą są wielkoformatowe, przeszklone powierzchnie. Hybrydowe okna Schüco Symbiotic łączą wyrafinowaną estetykę okien aluminiowych z typowymi dla wysokiej jakości stolarki z PVC-U doskonałymi parametrami użytkowymi, dlatego doskonale odpowiadają nawet najbardziej wyszukanym wymaganiom projektowym.
Ambitne projekty modernizacji budynków z lat 60. i 70. mogą stanowi
spore wyzwanie, gdyż ich realizacja wymaga zastosowania starannie dobranych materiałów elewacyjnych i okien, które nadadzą im nowoczesny wygląd zgodny z nowoczesnymi trendami, a jednocześnie zapewnią jak najlepszą izolacyjność cieplną. Tradycyjna, energooszczędna stolarka o szerokich ramach i widocznych okuciach nie zawsze pasuje do tego typu koncepcji, dlatego doskonałym rozwiązaniem mogą okazać się innowacyjne okna hybrydowe, których zewnętrzna część jest wykonana z aluminium, a wewnętrzna – z wysokiej jakości PVC-U. W pełni dopracowane rozwiązanie od zewnątrz w każdym szczególe przypomina stolarkę aluminiową, zaś od wewnątrz spełnia najsurowsze wymagania związane z izolacyjnością cieplną, szczelnością oraz akustyką. Niezwykle elastyczny system umożliwia projektowanie okien jedno-, trzy- i czterodzielnych, balkonowych, a także drzwi wejściowych z imponującymi doświetlami. Szeroką gamę możliwości uzupełnia kompleksowa gama dodatków w formie m.in. zintegrowanych balustrad czy już niebawem dostępnych wbudowanych wewnętrznych tekstylnych rolet przeciwsłonecznych Integralmaster PT.
Niezwykła finezja i doskonała funkcjonalność
Aluminiowa stolarka okienna niezmiennie kojarzy się z subtelnymi, wąskimi ramami i wielkoformatowymi przeszkleniami, zaś okna z PVC-U – z praktycznymi funkcjami i komfortem cieplnym. System Schüco Symbiotic doskonale łączy wszystkie te aspekty. Już na pierwszy rzut oka zwraca uwagę modernistycznym designem, który nadaje mu modna, kanciasta geometria zewnętrznych aluminiowych profili oraz zlicowane powierzchnie szklenia w sekcjach otwieranych i stałych. W zależności od oczekiwanego efektu można również zdecydować się na konstrukcję ze skrzydłem niezlicowanym z ościeżnicą. Bez względu na wybrany wariant stolarka imponuje transparentnym designem dzięki minimalnej widocznej szerokości czołowej profili 110 mm oraz niewielkiej głębokości zabudowy 74 mm. System umożliwia również wklejanie szyby i stosowanie opcjonalnych wzmocnień stalowych, co pozwala na realizację skrzydeł o większych rozmiarach i wadze nawet do 90 kg z ciepłymi, dwukomorowymi pakietami szybowymi o grubości nawet do 52 mm. Dzięki zastosowaniu konstrukcji z potrójnym uszczelnieniem i opcjonalnego izolatora w ościeżnicy udało się uzyskać doskonałą izolacyjność cieplną dla samej ramy Uf = 1,0 W/m2K. Opatentowana technologia zgrzewanych uszczelek z wysokiej jakości EPDM gwarantuje szczelność stolarki na całym obwodzie, także w newralgicznych strefach naroży. Dzięki temu oferuje ona doskonałą szczelność w klasie 9A oraz ochronę akustyczną nawet do 48 dB.
Najszersza paleta możliwości projektowych
Przemyślane połączenie dwóch materiałów sprawia, że system Symbiotic zapewnia niemal niewyczerpane możliwości w zakresie estetyki i wyposażenia dodatkowego. Aluminiowa powierzchnia od zewnątrz może być malowana proszkowo na dowolny kolor lub anodowana, zaś wewnętrzna z PVC-U – wykończona folią dekoracyjną z bardzo szerokiej palety kolorów jednolitych, imitujących różne gatunki drewna oraz metalicznych z gamy ponad 300 odcieni UnlimitedFinish. Na tym jednak nie koniec – stosowane na wyższych piętrach budynku drzwi balkonowe w systemie Symbiotic mogą być wyposażone w zintegrowaną balustradę – ażurową złożoną z metalowych, pionowych lub poziomych elementów czy całoszklaną z bezpiecznego klejonego szkła warstwowego typu VSG. Już wkrótce w oficjalnej sprzedaży będą ponadto dostępne integrowane z oknami, tekstylne osłony przeciwsłoneczne Integralmaster PT. Funkcję wystających kaset i prowadnic przejmują w tym przypadku profile skrzydła, dlatego okno zachowuje swój klarowny, minimalistyczny wygląd, a roleta jest widoczna tylko w pozycji opuszczonej w dół. Bogaty wybór tkanin umożliwia dopasowanie rozwiązania do wymagań funkcjonalnych i estetycznych.
Grupa Schüco z siedzibą w Bielefeld zajmuje się projektowaniem i sprzedażą systemowych rozwiązań powłok budynków z aluminium, stali i PVC-U. Portfolio produktów obejmuje systemy okienne, drzwiowe, fasadowe, wentylacyjne, bezpieczeństwa i ochrony przeciwsłonecznej, a także inteligentne sieciowe rozwiązania dla budownictwa mieszkaniowego i obiektowego. Schüco zapewnia również doradztwo i cyfrowe rozwiązania na każdym etapie procesu budowlanego – od wstępnej koncepcji, poprzez projekt, produkcję i montaż aż po obsługę posprzedażową wraz z konserwacją i serwisem. Portfolio uzupełniają maszyny do produkcji i usługi dostosowane do potrzeb klienta. Jako jedna z wiodących firm w branży budowlanej, Schüco dąży do tego, aby być pionierem w zakresie całościowego zrównoważonego rozwoju oraz aktywnie przyczyniać się do osiągania neutralności klimatycznej i tworzenia gospodarki o obiegu zamkniętym w branży budowlanej dzięki swoim produktom i usługom. Założona w 1951 roku firma Schüco działa obecnie w ponad 80 krajach i zatrudnia 6750 pracowników. W 2022 roku roczny obrót firmy wyniósł 2,28 miliarda euro. Więcej informacji na stronie www.schueco.pl
Schüco International Polska
press box