Lekkość powietrza i papieru oraz eleganckie kształty zaczerpnięte z art déco – tak można w skrócie opisać nowe kolekcje zlewozmywaków od Deante. Andante i Rapido, zaprojektowane przez Michała Łoja z okazji 25-lecia marki, to połączenie ponadczasowości i szlachetnego granitu. Najnowsze serie wyróżniają się nie tylko ciekawymi bryłami, ale też wygodą użytkowania. 

Cechą charakterystyczną kolekcji Andante jest aerodynamiczny kształt ociekacza, nawiązujący do żywiołu powietrza. Wyraziście poprowadzone linie i ciekawe załamania wpływają zarówno na estetykę, jak i funkcjonalność zlewozmywaków. Nie tylko nadają bryłom lekkości, ale też ułatwiają odprowadzanie wody do komory. Z kolei seria Rapido, inspirowana stylem art déco, przyciąga uwagę pieczołowicie dopracowanymi detalami. Kaskadowe stopnie umieszczone na ociekaczu wpływają na codzienny komfort użytkowania.

– Projektując zlewozmywak Andante, inspirowałem się bryłami origami i papierowymi samolotami. Trudno o większy kontrast dla masywnej bryły granitu – zdradza Michał Łój, Product Manager i projektant w firmie Deante. – Chciałem, aby miękkie linie umieszczone na ociekaczu, kojarzyły się z ruchem i powietrzem. Delikatne krzywizny stanowią nie tylko element ozdobny, ale też sprawiają, że zlewozmywak jest łatwy do utrzymania w czystości – podkreśla projektant. – W przypadku zlewozmywaka Rapido to funkcjonalność i prostota wyznaczyły formę. Dlatego też postawiłem na mocny, geometryczny akcent ¬ i minimalizm – dodaje Michał Łój.

Autorskie zlewozmywaki Andante i Rapido zostały wyprodukowane w Polsce ze szlachetnej mieszanki, zawierającej idealne proporcje gresogranitu i żywicy poliestrowej. Materiał ten jest wyjątkowo odporny na zarysowania, zadrapania, wysoką temperaturę i szok termiczny. Długą żywotność potwierdza 10-letnia gwarancja. Ponadto, na wysoką funkcjonalność najnowszych modeli Deante wpływają wyjątkowo głębokie komory, ułatwiające codzienne prace w kuchni.

Michał Łój, autor najnowszych kolekcji, pracuje w Deante, łącząc funkcję Product Managera i projektanta. Jest absolwentem Wydziału Form Przemysłowych na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Czerpie inspiracje z futurystycznych form, charakterystycznych dla przemysłu high-tech i samochodów wyścigowych. Projektował dla firm z branży motoryzacyjnej i wnętrzarskiej.

  Zlewozmywak Andante
długość: 780 mm
szerokość: 490 mm
głębokość: 190 mm
cena sugerowana brutto: 759 zł
   
   Zlewozmywak Andante
długość: 780 mm
szerokość: 490 mm
głębokość: 190 mm
cena sugerowana brutto: 759 zł
   
   Zlewozmywak Rapido
długość: 780 mm
szerokość: 490 mm
głębokość: 190 mm
cena sugerowana brutto: 759 zł
   
   Zlewozmywak Rapido
długość: 780 mm
szerokość: 490 mm
głębokość: 190 mm
cena sugerowana brutto: 759 zł
   

Deante www.deante.pl
więcej informacji z firmy Deante ( PRESS BOX)