W ofercie marki PALLMANN należącej do grupy UZIN Utz pojawiło się nowe spoiwo do parkietów z zawartością włókien – PALL X-FILLER. Profesjonalny środek doskonale uzupełnia wszystkie spękania i szpary, gwarantując efekt profesjonalnej renowacji.

Coraz więcej inwestorów decyduje się na zakup starych domów „z duszą”, które często wymagają gruntownego remontu. Odtworzenie wszelkich oryginalnych elementów wyposażenia wymaga doświadczenia i profesjonalnych technologii. Szczególnym wyzwaniem może okazać się zwłaszcza przywrócenie blasku zużytemu parkietowi. Chęć odtworzenia jego pierwotnego wyglądu jest często podyktowana autentycznym pięknem drewna i kunsztem, z jakim został ułożony wiele lat temu. Efektowny parkiet może być główną ozdobą także w nowoczesnych wnętrzach i kształtować ich charakter. Niestety naturalne drewno wraz z upływem czasu i bez odpowiedniej pielęgnacji ulega zużyciu, tracąc estetyczny wygląd. Jest również surowcem higroskopijnym, który w naturalnych warunkach „pracuje”, absorbując zawartą w powietrzu wilgoć lub oddając ją do otoczenia. W warunkach ogrzewania i suchego powietrza klepki mogą wysychać i kurczyć się, tworząc na powierzchni pakietu wyraźne szczeliny i pęknięcia. I tu z pomocą przychodzi PALLMANN PALL X-FILLER.

PALLMANN PALL X-FILLER to profesjonalne spoiwo do parkietów wykonanych z praktycznie wszystkich gatunków drewna. Wzbogacony włókami produkt cechuje się bardzo dobrymi właściwościami wypełniającymi. Jego odpowiednio dobrana konsystencja pozwala na precyzyjne i estetyczne wypełnienie wszelkich zakamarków, ubytków i szczelin. Opatentowana receptura z zawartością włókien zapewnia bardzo dobre właściwości wiążące produktu. Dzięki wysokiej stabilności spoiny i niskim naprężeniom wewnętrznym możliwe jest uzupełnianie nawet większych szczelin o szerokości do 3 mm. Produkt schnie szybko i tworzy warstwę o bardzo dużej przyczepności, którą można poddawać szlifowaniu i lakierowaniu, uzyskując jednolity efekt kolorystyczny.

Prosty sposób aplikacji

Spoiwo PALLMANN PALL X-FILLER stosuje się po cyklinowaniu parkietu. Przed jego użyciem należy odczekać, aż osiągnie temperaturę pokojową, a następnie dobrze wstrząsnąć opakowanie. Powierzchnia, która ma być spoinowana, musi być czysta, sucha i pozbawiona zabrudzeń. Środek należy zmieszać z drobnym pyłem drewnianym pochodzącym z cyklinowania i rozrobić masę o gęstej konsystencji. Produkt nanosi się na całą powierzchnię podłogi drewnianej przy użyciu gładkiej szpachli. Po upływie ok 30-45 minut zaszpachlowana powierzchnia jest już utwardzona i gotowa do szlifowania. Do obróbki powierzchni najlepiej zastosować szlifierkę bębnową.

PALLMANN jest marką oferująca dedykowane produkty do podłóg drewnianych należącą do firmy Uzin Utz AG, która od ponad 60 lat jest synonimem profesjonalnych produktów i know-how w dziedzinie podłóg. Niezależnie od tego, czy układasz wykładziny podłogowe, czy parkiety, czy przygotowujesz i obrabiasz podłoże – naszą dewizą we wszystkim, co robimy, jest zasada: „Wspieramy naszych klientów i pomagamy im odnosić sukcesy”. Oznacza to, że oferujemy naszym partnerom najwyższą możliwą jakość. Dotyczy to nie tylko naszych produktów, ale także serwisu i doradztwa. Od 2018 roku prowadzimy profesjonalne szkolenia dla obecnych i przyszłych posadzkarzy, wspomagając  profesjonalistów w ich rozwoju zawodowym, doskonaleniu umiejętności posadzkarskich oraz pracodawców poszukujących i zatrudniających wykonawców podłóg. 

UZIN