W dniu 9 października 2015 r. podczas uroczystej inauguracji roku akademickiego na krakowskiej Akademii Górniczo-Hutniczej wręczono honorowe wyróżnienia „Keramos”, ustanowione przez Radę Wydziału Inżynierii Materiałowej i Ceramiki. Laureatami tej dorocznej nagrody są osoby, które w sposób szczególny przyczyniły się do rozwoju Wydziału lub odniosły sukcesy naukowe i edukacyjne w dziedzinie ceramiki.

W tym roku do grona laureatów nagrody Keramos dołączył Przemysław Powalacz, prezes połączonej struktury sprzedażowej Sanitec KOŁO i Geberit Polska. Wyróżnienie przyznano za „odwagę i determinację we wprowadzaniu nowych rozwiązań w polskiej ceramice sanitarnej. Za postawę człowieka szlachetnie wspierającego rozwój utalentowanych studentów i pracowników Wydziału. Ponadto za istotną pomoc w opracowaniu kierunków kształcenia na Wydziale oraz za nieustanne wspieranie rozwoju Wydziału i znakomitą jego promocję” – uzasadnił Prodziekan prof. dr hab. inż. Włodzimierz Mozgawa.

Tegorocznymi laureatami nagrody Keramos zostali także: Prof. Stefan Jurga z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Prof. Jan Sieniawski z Politechniki Rzeszowskiej, Dr Henryk Szeląg z Instytutu Ceramiki i Materiałów Budowlanych, Oddział Szkła i Materiałów Budowlanych w Krakowie oraz Andrzej Tekiel z Cementowni Kraków Nowa Huta.


Foto.: AGH

KOŁO jest wiodącym Polskim producentem wysokiej jakości ceramiki sanitarnej. Innowacyjna marka z ponad 50-letnią historią cieszy się doskonałą reputacją w świecie projektowania łazienek. KOŁO jest częścią globalnej spółki Geberit, europejskiego lidera w segmencie produktów sanitarnych. Geberit prowadzi działania jako zintegrowana grupa, a jej oferta stanowi niepowtarzalną wartość dodaną w zakresie technologii sanitarnej i ceramiki łazienkowej. Siedziba grupy znajduje się w Szwajcarii. Z liczbą pracowników przekraczającą 12.000 w ponad 40 krajach, Geberit generuje sprzedaż netto na poziomie 2.9 miliarda CHF. Udziały Geberit notowane są na giełdzie SIX Swiss Exchange.
www.kolo.com.pl

KOŁO
Więcej informacji z firmy KOŁO (press box)