ROCKWOOL GRANROCK to skalna wełna mineralna w postaci granulatu, którą stosuje się do ocieplania poziomych przestrzeni poddaszy nieużytkowych i stropodachów wentylowanych. Dobre parametry termoizolacyjne łączy z wysoką funkcjonalnością – niepalny materiał podnosi bezpieczeństwo przeciwpożarowe budynku.

Granulat nie stwarza korzystnego środowiska dla rozwoju różnych mikroorganizmów (np. glony czy grzyby pleśniowe) i tym samym nie podlega ich niszczącemu działaniu, jak również nie jest atakowany przez owady i gryzonie. Dzięki temu warstwa ociepleniowa odporną na korozję chemiczną i biologiczną. GRANROCK to rozwiązanie w pełni przyjazne dla środowiska i gwarancja trwałych cech użytkowych, bez konieczności uciążliwej konserwacji.

Informacje techniczne

Klasa reakcji na ogień: A1 wyrób

Obliczeniowy współczynnik przewodzenia ciepła: 0,042 W/mK

Gęstość nasypowa: 30kg/m3 (± 5kg)

Wydajność: 0,6 m3 z jednego worka/opakowania

Norma: PN EN 14064-1:2012

 Deklaracja właściwości użytkowych: RW-PL/G-Dop-0100/M/14/w1

Certyfikat CE: 1434-DPD-0148

Atest Higieniczny: HK/B/0439/01/2011

 

Cena (netto)

54,89 zł za worek (20kg)

 

Porada eksperta

Docieplenie bardzo ciasnych przestrzeni w stropodachach wentylowanych do niedawna stanowiło nie lada wyzwanie dla wykonawców. Nowoczesna metoda „wdmuchiwania” granulatu wełny mineralnej GRANROCK eliminuje jednak konieczność przekładania fragmentów pokrycia dachu, dzięki czemu prace można wykonywać niemal przez cały rok. Nie tylko ograniczamy w ten sposób ucieczkę ciepła z budynku, ale też dbamy o bezpieczeństwo i trwałość konstrukcji.

Andrzej Taradyś,

doradca techniczny ROCKWOOL Polska