Laureaci konkursu Mistrz Innowacji Winkhaus 2015 spotkali się na uroczystej Gali na Zamku Topacz koło Wrocławia. Zwycięzcy 6 edycji konkursu odebrali nagrody i wyróżnienia, a także poznali najnowsze produkty, które firma Winkhaus wprowadzi na rynek w przyszłym roku.

Winkhaus organizuje konkurs dla najbardziej innowacyjnych salonów sprzedaży stolarki od 2010 roku. Właśnie zakończyła się jego 6 edycja. Uczestnicy konkursu startowali w 3 kategoriach produktowych.

W pierwszej kategorii znalazły się systemy okuć activPilot Comfort i duoPort PAS z dodatkową funkcją energooszczędnego bezpiecznego wietrzenia. W tej kategorii triumfowali dystrybutorzy firmy OknoPlus Kraków: kilkukrotny już laureat GrodPlus Nowy Sącz i Dachmet Myszków. Drugie miejsce zajął salon firmowy Galeria Amberline Warszawa, a wyróżnienia zdobyły firmy Dako z Nowego Sącza i salon firmy Jezierski Markowe Okna Meritum Kielce.

Druga kategoria produktowa to system okuć activPilot Select z niewidocznymi zawiasami, który w dużym stopniu zwiększa estetykę i energooszczędność okien. Tu zwycięzcami zostały biura handlowe firmy OknoPlus w Radomsku i Libertowie, a na drugim miejscu uplasował się diler firmy Amberline firma Sun Day z Turku. W swoich segmentach wielkościowych laureatami zostały także firmy Grzegorz Mielczarek ze Zduńskiej Woli oraz Czerniak ze Słupcy, które mają już na swoim koncie zwycięstwa w poprzednich edycjach konkursu. Wyróżnienie zdobył natomiast salon firmowy DW Domel Elżbieta Zabielska z Łomży.

W trzeciej kategorii produktowej, obejmującej innowacyjne zamki wielopunktowe AV3 i EAV3 z funkcją automatycznego ryglowania i elektrycznego otwierania drzwi, zwyciężyli dystrybutorzy firmy Cal z Suwałk. W tym roku nagrody trafiły do firm Budom Market Byrt i Wspólnicy z Poznania oraz Elektra Lubań. Drugie miejsce wywalczyła firma Dako z Nowego Sącza. W segmencie małych przedsiębiorstw laureatem została ponownie firma Czerniak ze Słupcy. Wyróżnienia zdobyły natomiast salon firmowy Constans z Kłodawy oraz firma Vikking z Białej Podlaski.

Prezes Winkhaus Polska Janusz Rodzki podziękował laureatom i wyróżnionym za promowanie na rynku innowacyjnych produktów Winkhaus i pogratulował znakomitych wyników. Podkreślił także rolę producentów stolarki, bez których zaangażowania i poparcia innowacyjne rozwiązania nie trafiłyby do salonów stolarki. Szczególne podziękowania prezes Winkhaus Polska skierował do firmy OknoPlus z Krakowa, której salony sprzedaży zwyciężyły w konkursie Mistrz Innowacji po raz szósty. W 2014 roku za wyjątkową postawę w konkursie firma OknoPlus została uhonorowana tytułem Diamentowego Mistrza Innowacji.

Podczas spotkania na Zamku Topacz odbyła się prezentacja najnowszych rozwiązań Winkhaus dla inteligentnego domu: bezprzewodowych zaczepów kontaktowych oraz systemu kontroli dostępu blueCompact. Goście mieli okazję zapoznać się z produktami, które trafią na rynek w 2016 roku.

W programie wieczoru było także zwiedzanie znajdującego się na terenie obiektu muzeum starych automobili, gromadzącego unikaty światowej motoryzacji. Tegoroczną Galę Mistrzów Innowacji Winkhaus uświetnił występ skrzypaczek Queens of Violins.


1. Laureaci i wyróżnieni w 6 edycji konkursu Mistrz Innowacji Winkhaus


2. W muzeum motoryzacji Zamku Topacz


3. Galę Mistrzów Innowacji uświetnił występ skrzypaczek Queens of Violins

Winkhaus Polska Beteiligungs (PRESS BOX)
www.winkhaus.pl