700 m² ekspozycji, 17 nowości i 5 złotych medali. Tak firma Hörmann zaprezentowała się na targach BUDMA 2020. Producent pokazał bogaty wybór różnych typów drzwi i bram garażowych oraz nowoczesnych sposobów sterowania nimi. Zaprezentował także wiele rozwiązań dla przemysłu i logistyki oraz systemy kontroli wjazdu.

Złotymi Medalami wyróżniono drzwi zewnętrzne ThermoPlan Hybrid, nową serię drzwi wewnętrznych Concepto DesignLine i bramy garażowe o pięknych oryginalnych wzorach powierzchni Duragrain. Nagrodzono także nowe zamknięcie roletowe ShopRoller oraz przenośną zaporę drogową OktaBlock.

W świecie drzwi

Uwagę zwracał szeroki asortyment prezentowanych drzwi. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się zbudowane z aluminium i stali nierdzewnej drzwi zewnętrzne ThermoPlan Hybrid. To bardzo eleganckie rozwiązanie, w którym skrzydło drzwiowe tworzy wraz z ościeżnicą jedną płaszczyznę. Drzwi ThermoPlan Hybrid są wyjątkowo wytrzymałe i odporne na działanie czynników zewnętrznych. Cechuje je ponadto bardzo wysoka termoizolacyjność. Standardowo oferowane są w klasie przeciwwłamaniowej RC3.

Hörmann zaprezentował również nowy niedrogi model drzwi zewnętrznych ISOPRO. To ciepłe stalowe drzwi z aluminiową ościeżnicą oferowane w wielu ciekawych wzorach i kolorach.
 
Zwiedzającym bardzo podobały się także drzwi wewnętrzne z serii Concepto Design Line; intrygowały zwłaszcza te o powierzchni imitującej fakturę lnu oraz pełnoszklane – ConceptoGlass  z nadrukiem cyfrowym i zamkiem magnetycznym. Wielu gości uważnie przyglądało się drzwiom wewnętrznym BaseLine w okleinie do złudzenia przypominającej postarzały dąb. Na stoisku firmy Hörmann zobaczyć można też było drzwi wielofunkcyjne i przeciwpożarowe oraz wiele innych typów drzwi przeznaczonych do zastosowania w obiektach użyteczności publicznej.

Bramy piękne i nowoczesne

Ważną część ekspozycji stanowiły bramy garażowe, zarówno do domów jednorodzinnych, jak i garaży zbiorczych. Największe zainteresowanie wzbudzały nowe powierzchnie segmentowych bram garażowych DURAGRAIN. Z bliska obejrzeć można było bramy LPU 42 o powierzchni wiernie imitującej rdzawą stal czy prawdziwy beton. Wszystkie, powstające dzięki innowacyjnej technologii druku cyfrowego, 24 unikatowe wzory powierzchni DURAGRAIN pokazane zostały na specjalnej tablicy. Zwiedzający mogli więc przekonać się, jak łudząco technologia ta odwzorowuje charakter naturalnego surowca.

Hörmann zaprezentował również nową przeszkloną bramę garażową ART 42 z profili aluminiowych. W zależności od rodzaju wypełnienia może ona zapewnić nieograniczony dostęp światła do wnętrza garażu lub dobrą wentylację np. w podziemnych garażach zbiorczych. Na stoisku zobaczyć można było, jak równy podział przeszklonych pól zapewnia harmonijny, elegancki wygląd całej bramy.

Prezentowane na BUDMIE bramy garażowe wyposażone zostały w najnowszej generacji napędy firmy Hörmann. Producent pokazał, że zaawansowana inteligentna technologia pozwala na szybkie obsługiwanie ich za pomocą telefonu komórkowego lub systemów Smart Home.

MONTERIADA

Targi BUDMA 2020 były też okazją przyjrzenia się z bliska prawidłowemu montażowi bramy garażowej i drzwi wejściowych. Każdego targowego dnia podczas piątej już MONTERIADY monterzy z firmy Hörmann demonstrowali, jak fachowo zamontować bramę i drzwi, by móc cieszyć się wszystkimi ich zaletami. Uświadamiali tym samym, że dobry montaż jest równie ważny jak dobry produkt stolarki otworowej. Pokazy promujące dobre praktyki montażowe organizowane są corocznie przez Związek POiD.


Prezes firmy Hörmann Polska sp. z o.o. wraz z dwojgiem  przedstawicieli firmy odebrali aż pięć Złotych Medali MTP.


Złotymi Medalami MTP nagrodzono drzwi zewnętrzne ThermoPlan Hybrid, a także drzwi wewnętrzne Concepto DesignLine.


Na stoisku zobaczyć też można było drzwi wielofunkcyjne i przeciwpożarowe oraz wiele innych typów drzwi do obiektów użyteczności publicznej.


Obok nagrodzonych Złotym Medalem MTP segmentowych bram garażowych LPU 42 z powierzchnią DURAGRAIN Hörmann pokazał nową przeszkloną bramę garażową ART 42.


Odbywające się w ramach MONTERIADY pokazy fachowego montażu bramy garażowej i drzwi wejściowych cieszyły się dużym zainteresowaniem zwiedzających.

Hörmann Polska
press box