W kabinie prysznicowej czy wannie – rączka natryskowa jest potrzebna. Prezentujemy przegląd modeli z bogatej oferty Ferro. Sprawdziliśmy, czym się różnią, jakie mają zalety.

Uniwersalne

Stella, Dritto, Milo i Quadro to tradycyjne, chromowane rączki o prostej formie i jednej funkcji strumienia – deszczu (cienkie strużki wypływają z kilkudziesięciu punktów). Są nieduże, nie zajmują więc wiele miejsca. Zaopatrzono je w system łatwego usuwania kamienia wapiennego easy clean. Różnią się kształtem i wielkością. Uniwersalny design sprawia, że pasują do każdej aranżacji.

Stella  ma klasyczną, okrągłą główkę o średnicy 8 cm i długość 21 cm. Nieco większa jest Dritto o długości 23 cm i średnicy główki 10 cm. Projektant wykorzystał ten model w ekskluzywnej kompozycji z kryształkowym żyrandolem i baterią natryskową Algeo.

Milo jest najkrótszą z prezentowanych rączek – ma 17,8 cm. Średnica główki mierzy 9,9 cm. Charakteryzuje się ergonomicznym kształtem.
W tym zestawieniu wyróżnia się też Quadro o ciekawej, geometrycznej formie. Płaska prostokątna główka ma szerokość zaledwie 6,5 cm. Cała słuchawka jest długa na 23,1 cm. Projektant użył jej w strefie wanny z pasem z płytek o motywie kwiatowym. Rączka umieszczona została w chromowanym uchwycie, w którym ureguluje się jej kąt ustawienia. W aranżacji słuchawka towarzyszy nowoczesnej podtynkowej baterii wannowo-natryskowej Metalia 57 i podtynkowej wylewce wannowej.

Wielofunkcyjne

Dbanie o higienę pod prysznicem można połączyć z relaksem, a także masażem, regenerującym, ujędrniającym skórę. Do zabiegów takich przydają się wielofunkcyjne rączki natryskowe.

Mattino (średnica 11,7 cm, dł. 24 cm), Bello 3F (10,2 cm, dł. 24,5 cm), Cortina (9,7 cm, dł. 24 cm) posiadają trzy funkcje: deszcz, masaż i strumień mieszany. Woda wypływa silnymi strugami, które masują ciało. Strumień mieszany jest kombinacją dwóch pierwszych.

Niewielki (średnica 10 cm, dł. 21,4 cm) model Sole uraczy nas strumieniem deszczowym, lekkim i mieszanym.

Pięcioma funkcjami charakteryzują się: Sera (średnica 10 cm), Bello 5F (10,2 cm), Limone (8,5 cm). Można w nich wybrać: deszcz, masaż, strumień mieszany, lekki, mgła. Ta ostatnia z funkcji, poprzez rozpylone cząsteczki, tworzy przyjemną mgiełkę wodną, doskonałą do zraszania i nawilżania twarzy.

Aż w sześć funkcji strumienia wyposażono rączkę Grado (średnica 12 cm, dł. 25,3 cm). Do wyboru mamy: deszcz, masaż, silny deszcz, strumień mieszany, lekki, mgłę.

Wszystkie wymienione rączki posiadają system easy clean.

Ekologiczne

Armatura XXI wieku nie tylko ładnie wygląda i jest funkcjonalna. Jest także ekologiczna.

Amigo VerdeLine (8 x 8,5 cm, dł. 23 cm), jednofunkcyjna, odznacza się prostą, geometryczną formą. Zaopatrzona została w system napowietrzenia strumienia, dzięki czemu ekonomicznie gospodarujemy wodą. Model ten pozwala na ograniczenie jej zużycia aż o 50%.

Ekologiczne atuty ma także trzyfunkcyjna Lido (10,5 cm, dł. 23,6 cm), o strumieniach deszczowym, masującym i mieszanym. Pozwala na ograniczenie wypływu wody o 50%.

Designerskie

Czasem szukamy kolekcji o wyrazistym designie. Do łazienek retro czy vintage zaprojektowane zostały specjalne rączki stylizowane na dawne, z charakterystyczną dekoracyjną główką (9 cm). Gdy urządzamy łazienkę w duchu minimalistycznym, przyda się cylindryczna rączka Moderno o futurystycznej formie i średnicy zaledwie 4 cm. Oba modele wyposażono w nowoczesny system easy clean.

FERRO 
press box