Stolbud to jedna z najbardziej znanych marek stolarki okiennej w Polsce. Funkcjonuje długie lata, przez ten okres zdobyła doświadczenie, dzięki któremu może realizować nawet te najbardziej nietypowe zlecenia. W ofercie Stolbud można znaleźć okna aluminiowe, które są produkowane pod marką Barilo. Dzięki nawiązaniu współpracy z firmą Stolbud Yawal może stać się częścią sukcesu rodzinnej firmy, która ponownie wkracza na rynek.

Yawal S.A. stawia na partnerskie relacje z klientami, a najważniejszymi aspektami partnerstwa są stabilne i długofalowe relacje opierające się na zasadach wzajemnej współpracy. To, co wyróżnia Spółkę to wysoka jakość obsługi klienta, wsparcie techniczne oraz sprzedażowe. Współpraca z Yawal S.A. nie ogranicza się wyłącznie do zakupu systemów. Swoim partnerom Yawal proponuje wsparcie na każdym etapie realizacji inwestycji.

„Bardzo miło jest nam powitać Stolbud w gronie klientów. Cieszymy się, że będziemy mieli okazję współpracować z firmą o tak mocnych korzeniach. Partnerstwo to wartość, która wyróżnia Yawal. Dlatego ważna dla nas jest kooperacja z firmami, które wyznają te same zasady. Mamy nadzieję, że to będzie owocna współpraca oparta na bardzo dobrych, wzajemnych relacjach i wspomnianym partnerstwie”. Łukasz Kucharczyk – Dyrektor Handlowy Yawal S.A.

Przy wyborze partnera biznesowego należy brać pod uwagę wiele aspektów, niezależnie od tego, czy jest to mała, czy duża firma – wszędzie pracują ludzie, ludzie tworzą te firmy. Dla Stolbudu najważniejsze jest zaangażowanie obu stron we współpracę, wkład, jaki można wnieść w rozwój produktów i korzyści, jakie można wypracować razem dla klientów.

„Długo rozmawialiśmy i doszliśmy do wniosku, że łączny nas wiele więcej. Yawal podchodzi do biznesu w podobny sposób jak Stolbud, stawiamy więc na bliskie relacje z naszymi partnerami, podobnie jak Yawal, Stolbud to firma rodzinna, z głębokimi tradycjami. Nasza marka obecna jest na rynku od 52 lat, Yawal od 31, naszym celem jest, aby obie spółki przetrwały kolejne pokolenia i doczekały się kolejnych sukcesji.” Marek Kawecki – Członek Zarządu Stolbud Sp. z o.o.

„Każda relacja, nie tylko biznesowa musi się opierać na solidnych fundamentach i zaufaniu, gdy odkryliśmy, że dzielimy te same wartości, decyzja o ścisłej współpracy stała się czymś naturalnym. W Yawalu doskonale rozumieją, że biznes to budowanie wzajemnych relacji i synergia, do której wspólnie dążymy. Zaangażowanie i kreatywne podejście Yawalu do naszej współpracy dodaje nam motywacji, jestem bardzo podekscytowanym tym, co przyniesie nam przyszłość, i już nie mogę się doczekać, w myśl starego przysłowia: „Jeśli chcesz iść szybko – idź sam.  Jeśli chcesz iść daleko – idź razem.” My chcemy zajść daleko razem z Yawalem.” Marek Kawecki – Członek Zarządu Stolbud Sp. z o.o.

W latach świetności Stolbud posiadał kilkanaście salonów w całym kraju, ale nie należy zapominać o exporcie. Stolbud ma bardzo śmiałą strategię w tym zakresie, którą zaczyna wdrażać, rezultaty będą spektakularne. Firma działa zaledwie od 6 miesięcy, a już wysyła okna do USA, Wielkiej Brytanii i Niemiec, a to dopiero początek.

„Na początku zależało nam na zbudowaniu solidnych podstaw naszej firmy, Stolbud to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek na rynku stolarki okiennej w Polsce. Zadbaliśmy przede wszystkim o jakość produkcji, od maja tego roku pracujemy w nowym obiekcie o pow. 1200 mkw na nowych maszynach. Gdy już zbudowaliśmy solidne podstawy, kierujemy się do punktu, w którym Stolbud znajdował się poprzednio – celem jest więc odbudowanie sieci dystrybucji. Mamy już podpisane pierwsze kontrakty i muszę przyznać, że jestem zmotywowany tym jak Stolbud jest odbierany zarówno przez ludzi, którzy reprezentują branżę okienną, jak i przez klientów indywidulanych. Na co dzień spotykamy się z serdecznością i szczerymi życzeniami powodzenia. To niesamowite, ale niemal każdy w pokoleniu 40+ kojarzy markę Stolbud i to kojarzy ją w bardzo pozytywnym sensie. Ostatnio odebrałem telefon od klienta z Wielkiej Brytanii, który 10 lat kupił okna Stolbudu, dziś buduje dom dla syna i nie wyobraża sobie kupna innych okien. Takie historie oczywiście cieszą, ale przypominają także, jaka ciąży na nas odpowiedzialność, jesteśmy świadomi ciężkiej pracy, która nas czeka, ale bardzo chcemy ją wykonać!”  Marek Kawecki – Członek Zarządu Stolbud Sp. z o.o.

Yawal
press box