Już po raz drugi dzieci mogły zamienić się w małych architektów i zaprojektować łazienkę. Celem akcji „Łazienka 6-latka“ jest wykonanie remontu i przystosowanie łazienek szkolnych do potrzeb najmłodszych uczniów szkół podstawowych. W akcję zaangażowani są producenci, którzy przekazują swoje produkty przeznaczone do wyposażenia łazienek. Wśród nich znajduje się również marka KOŁO, która wspiera remonty krakowskich podstawówek od początku.

W tej edycji wzięli udział uczniowie Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I stopnia im. I.J. Paderewskiego. Podczas trwania akcji, dzieci zapoznawały się z tajnikami projektowania łazienek oraz wysłuchały wykładu o architekturze.

Sześciolatkowie stanęli również przed zadaniem zaprojektowania szkolnej łazienki ich marzeń. Do wykonania projektu dzieci otrzymały kredki i farby. Mogły odciskać wzory ze stempelków z ziemniaka. Efekt? Barwne projekty pełne kwiatów i instrumentów muzycznych, nawiązujących do profilu podstawówki.

Na podstawie dziecięcych marzeń architekci opracowali projekt aranżacji łazienki. Do tego celu wykorzystali najciekawsze pomysły sześciolatków. Dzieci chciały mieć kolorowe i wesołe łazienki, dlatego projektanci wybrali pastelowe kolory. W łazience dziewczynek położono błękitne, niebieskie i zielone płytki, a w toalecie chłopców – błękit, niebieski i żółty. Osobny projekt stworzono też dla osób niepełnosprawnych. W łazience zamontowano specjalne stelaże i uchwyty marki Geberit, ściany ozdobiono kolorowymi grafikami.

W projektach sześciolatków znalazły się też „zwierzęce” deski sedesowe, które znajdziemy w ofercie marki KOŁO. Kolorowe deski w kształcie żółwia zamontowano w obu łazienkach. Do nich dobrano białe wiszące miski Kind. Dodatkowo w toalecie dla chłopców zainstalowano pisuar Nova Pro Pico z szalomatem, który jest mniejszy od standardowej wersji. We wszystkich łazienkach wykorzystano nieduże umywalki podblatowe Nova Top.

Organizatorem akcji jest Świetlica Architekta i krakowskie Forum Rad Rodziców, które odpowiadały za projekt łazienek i dostawę wszystkich elementów. Od ponad 50 lat KOŁO jest wiodącym na rynku producentem i dystrybutorem wyrobów wyposażenia łazienek w Polsce. Firma jest częścią Grupy Geberit – europejskiego lidera technologii sanitarnych. Oferta obejmuje najwyższej jakości wyroby marki KOŁO, Keramag i Keramag Design, takie jak: ceramika i meble łazienkowe, wanny i brodziki akrylowe, kabiny prysznicowe oraz systemy instalacyjne.

KOŁO
Więcej informacji z firmy KOŁO (press box)