Zlewozmywak i bateria powinny być zgraną parą w kuchni. Jak stworzyć ten duet, by ułatwiał pracę w kuchni, a jednocześnie ładnie się prezentował?

Jednolicie

Komponując strefę zmywania, można zestawić podobne do siebie elementy pod względem materiału czy koloru. Nie musimy się wówczas obawiać, że ryzykujemy nietypowym połączeniem. Zlewozmywak z baterią stają się jedną całością.

Przykład? W pierwszej aranżacji jednokomorowy zlewozmywak Mezzo II ma delikatny, piaskowy kolor. Nie jest duży – 58 x 48 cm – bo też gdy w kuchni znajduje się zmywarka, nie potrzeba obszernego zlewu. To zgrabny model wpuszczany w blat, z którym tworzy niemal równą powierzchnię. W zestawie jest syfon z możliwością podłączenia odpływu zmywarki lub nawet pralki, a także automatyczny korek ze sterowaniem za pomocą pokrętła.

Znaczenie ma materiał. Modele granitowe są trwałe, odporne na uszkodzenia, zarysowania i wysokie temperatury. Na Mezzo II producent daje aż 15 lat gwarancji (na syfon i korek 2 lata).

Na obrzeżu zlewu znajduje się otwór na baterię. Projektant wstawił tu Zumbę o elastycznej wylewce w beżowym odcieniu. Plastyczność wylewki sprawia, że dowolnie ustawiamy jej wysokość i zasięg. Regulator ceramiczny zapewnia niezawodną pracę. Niemal identyczna kolorystyka zlewu i baterii powoduje, że jedno staje się jakby przedłużeniem drugiego…

Kto woli zdecydowane tonacje, pokusi się o zlewozmywak i baterię w ciemnym graficie. Jednokomorowy Mezzo II w odcieniu grafit shine z ociekaczem to zlewozmywak odwracalny, czyli mamy możliwość zmiany pozycji komory i ociekacza. Bateria Freya, zaprojektowana specjalnie do zlewozmywaków granitowych, posiada obrotową wylewkę i wyposażona jest w regulator ceramiczny.

W komplecie

Wygodnym rozwiązaniem, szczególnie dla niezdecydowanych, jest zakup kompletu granitowego – zlewu z baterią w tonacji grafitowej, piaskowej czy szarej. Na zestaw składa się jednokomorowy zlewozmywak 78 x 48 cm z szerokim ociekaczem, odwracalny, z przelewem, syfonem, wpuszczany w blat. Producent daje na niego 15 lat gwarancji. Do tego jest Zumba o w wybranym kolorze. Całość idealnie dopasowana, praktyczna, atrakcyjna.

Metalicznie

Metal kojarzy się z nowoczesnością i sterylnością. Jest trwały i odporny na uszkodzenia.

Taki jest też zlewozmywak z gładkiej stali nierdzewnej AISI 304. To model jednokomorowy, wpuszczany w blat, z przelewem, o10-letniej gwarancji. Dobrano do niego stojącą baterię Fiesta z obrotową, ustawioną skośnie wylewką. Minimalistyczny design tej pary pozwala dopasować się do każdego nowoczesnego stylu. Bateria została zamontowana na blacie. Wyposażono ją w regulator ceramiczny. Połyskuje chromowanym wykończeniem.

Stal nie musi być gładka, może mieć ciekawą fakturę tzw. lnu, jak w przypadku zlewozmywaka jednokomorowego 48 x 77 cm. Dobrano do niego efektowną baterię Sonatę z wyciąganym natryskiem, dzięki któremu z łatwością umyje się nawet najbardziej nietypowe naczynia. Bateria została zamontowana na blacie obok zlewu. Jej techniczny design doskonale odnajduje się w industrialnym klimacie.

Kontrastowo

Osoby lubiące odważne połączenia kolorystyczne i mocne akcenty w wystroju nie będą bały się kontrastów w kuchni. Do dwukomorowego zlewozmywaka Mezzo II w piaskowym odcieniu dodano czerwoną Zumbę. Jedna z komór zlewu jest niewielka, dobra do mycia sztućców. Ciekawe połączenie kolorystyczne kuchennego duetu sprawia, że aranżacja wychodzi poza schematy, zachwyca i intryguje.

W artykule wykorzystano aranżacje i produkty marki Ferro.

FERRO  www.ferro.pl
press box