Wśród wielu dostępnych na rynku baterii kuchennych na szczególną uwagę zasługują baterie wyposażone w wyciąganą rączkę natrysku.

To niezwykle praktyczne rozwiązanie pozwala na swobodne używanie natrysku zarówno w obrębie zlewozmywaka jak też dużych naczyń. Baterie poza swoimi walorami użytkowymi charakteryzują się ładną linią wzorniczą, dlatego są również atrakcyjną ozdobą kuchni. Do grupy takich baterii należy Asti z kolekcji Ferro. Wykonana została ze stali szlachetnej AISI 304 zapewniającej baterii niebywałą trwałość – Asti posiada 25-letni okres gwarancji. Ciekawie prezentuje się także jednouchwytowa bateria zlewozmywakowa z obrotową wylewką i wyciąganym natryskiem Teramo LED wyposażona w regulator strumienia wody z diodami LED oraz regulator ceramiczny.  Praktyczny uchwyt umożliwia odłożenie wyciąganego natrysku po pracy, stanowi również efektowny element dekoracyjny baterii, a walcowato wykończona wylewka, upodabnia ją do lampy mieniącej się kolorami podświetlanego strumienia wody.

Interesującą formą charakteryzują się też baterie Spring i Savona. Wąż natrysku jest opleciony przez chromowaną imitację sprężyny podkreślając oryginalny wysmukły kształt i pięknie wyprofilowane łuki. Obie baterie są ozdobami nowocześnie zaaranżowanych kuchni, a ich funkcjonalna wyciągana rączka, zapewnia optymalną pracę, bez narażenia na uszkodzenie zmywanych naczyń i samej wylewki.

Modena to elegancka bateria kuchenna z obrotową wylewką i wyciąganą rączką natrysku o dwóch strumieniach: normalnym i rozproszonym. Za pomocą przycisku znajdującego się na wylewce z łatwością można zmienić rodzaj strumienia. Rozproszony doskonale sprawdzi się na przykład podczas konieczności dokładnego umycia warzyw takich jak sałata. Pokryta ładną chromowaną powłoką posiada ergonomiczny kształt i dobre proporcje, które zapewniają swobodę i komfort użytkowania.

Niezwykle funkcjonalnym rozwiązaniem proponowanym przez Ferro są baterie z powłoką PVD. Powłoka PVD jest trzecią z kolei dekoracyjną powłoką nakładaną na powierzchnię baterii, i to ona decyduje o jej niezwykłej odporności oraz twardości. Technologia PVD sprawia, że powierzchnia staje się niezwykle twarda i odporna na zarysowania oraz otarcia. Do baterii kuchennych pokrytych powłoką PVD należy również Padwa bateria zlewozmywakowa stojąca z wysuwaną wylewką. Charakteryzuje ją elegancki, okrągły, opływowy kształt, idealnie wyprofilowane łuki, gięte linie i pełne wdzięku krzywizny, które nadają baterii lekkości.

Baterie z wyciąganą rączką natrysku poza swoimi walorami użytkowymi posiadają także atrakcyjny design. Znajdują zastosowanie w każdej kuchni niezależnie od jej wystroju i wielkości.


Asti bateria zlewozmywakowa stojąca z wyciąganym natryskiem


Modena – Bateria zlewozmywakowa stojąca z wyciąganym natryskiem. Zlewozmywak stalowy jednokomorowy, wpuszczany, len


Savona bateria zlewozmywakowa stojąca z wyciąganym natryskiem


Spring bateria zlewozmywakowa BZP8 2


Teramo bateria zlewozmywakowa stojąca z wyciąganym natryskiem LED

FERRO S.A.
więcej informacji FERRO S.A. (PRESS BOX)