27-28 lutego br. w Krakowie odbył się III-ci Konwent Stolarki dla profesjonalistów z branży. Mottem tego branżowego spotkania, które zgromadziło prawie 120 uczestników było hasło „Fakty i Mity”.
Było to spotkanie elity, która poszukuje inspiracji, która chce ze sobą rozmawiać, która oczekuje profesjonalnej atmosfery, innowacji, wymiany doświadczeń i ponad 3,5 godziny praktycznych pokazów.
Tego typu szkolenia organizowane są przez producentów i dostawców dla producentów, dostawców i dystrybutorów, dla fachowców i specjalistów. Prezentacje firmy Aluplast o przyszłości stolarki PVC, o nowych rozwiązaniach, jak i prezentacje firm: Selena, Exte, Roto-Frank, Fakro, Effector czy Klinar inspirowały wszystkich do dyskusji, czasami bardzo intensywnej i prowadzącej do wielu nowych wniosków. Nie sposób nie podziękować firmie AIB – głównemu Patronowi Konwentu, za przygotowanie stanowisk do montażu stolarki i za bardzo profesjonalne poprowadzenie praktycznych pokazów. Szczególne podziękowania organizatorzy kierują personalnie do Pana Michała Michałowicza właśnie z firmy AIB.
Na każdym z naszych konwentów nie brakuje przedstawicieli instytutów i laboratoriów badawczych. Tym razem swoją obecnością zaszczycili: Pan Andrzej Żyła z Laboratorium Techniki Budowlanej i Pan Zbigniew Serement z Centrum Techniki Okrętowej (CTO), które również objęło ten Konwent swoim patronatem. Prezentacje Pana Andrzeja Żyły zawsze cieszą się wielkim zainteresowaniem – to człowiek encyklopedia w kwestii przepisów i norm, ale także bardzo pomocna osoba w kwestii optymalizacji badań różnych wariantów stolarki. Pan Zbigniew Serement, reprezentujący laboratoria badawcze CTO specjalizujące się w badaniach ogniowych, akustycznych i wytrzymałościowych równie błyskotliwie opowiadał o swoich doświadczeniach z branżą.
Do chwili obecnej organizatorzy gościli na szkoleniach i konwentach ponad 650 osób z całej Polski – wystawiając ponad 650 certyfikatów uczestnictwa dla osób od Morza Bałtyckiego do Tatr. Dziękując za zaufanie, wierzą, że robią coś pożytecznego dla branży, dla przyszłości i rozwoju polskiej stolarki. W trakcie spotkania pokazany został ciepły profesjonalny i kosztowo bardzo korzystny montaż okien, drzwi typu HS i rolet – i to przez kilka godzin. Wystawcy zaprezentowali wiele nowości i wiele ciekawych rozwiązań.
Wśród nowości wyróżniała się prawdopodobnie najlepsza i najbardziej energooszczędna pianka montażowa na rynku firmy Selena (marka Tytan), która już wkrótce będzie prezentowana na targach BUDMA i będzie dostępna w sprzedaży. Nowe konsole firmy Knelsen i zupełnie nowe rozwiązania „ciepłych parapetów” firmy Klinar mogą naprawdę inspirować i znacznie ułatwić montaż okien. Znajomość szyb i ich optymalne zastosowanie zostało w sposób szczególny przedstawione przez firmę Effector, która jest równie świetnym ekspertem w aluminium, zresztą sama produkująca stolarkę aluminiową. Firma Roto-Frank, potentat w dziedzinie okuć, wzbogacił swoją ofertę poprzez przejęcie firmy Gluske, specjalizującej się w produkcji podkładek do szyb dla wszystkich rodzajów okien. Firma Exte, ekspert w dziedzinie rolet, pokazała praktyczny montaż rolety zintegrowanej z oknem. Wielkim zainteresowaniem cieszyły się pokazy rolet i markiz z napędem słonecznym firmy Fakro, komponentów do okien … pionowych – to była i ciągle jest nowość na polskim rynku. Jeszcze dwa elementy nieodłączne towarzyszą konwentom – jest to interaktywny, dynamiczny przekaz i pokazy montażowe oraz panel Ekspertów, czyli swobodna wymiana zdań i odpowiedzi na wiele pytań dotyczących naszej branży i jej problemów.
Nie zabrakło też lżejszej części, czyli uroczystej kolacji, której zwieńczeniem była zabawa w „Casino Royal”, które było oblegane do późnych godzin wieczornych. Tłusty czwartek udał się w Krakowie w dwójnasób i co cieszy, wszyscy goście byli w szampańskich nastrojach.
Na koniec nie sposób nie wspomnieć o bloku prawnym, który cieszył się ogromną popularnością. Pani mecenas Agnieszka Rembiesa współpracująca z Kancelarią Prawniczą Koksztys, była bardzo komunikatywna, zrozumiała i sugestywna, pomimo zawiłości formalno-prawnych zawsze towarzyszących umowom i roszczeniom. Prezentacja dotycząca klauzul niedozwolonych, zaliczek i zadatków, gwarancji i rękojmi, wywołała tak wiele dyskusji i sprowokowała tyle pytań, że postanowiliśmy kontynuować ten wątek i tego typu bloki tematyczne. Wart podkreślenia jest też fakt, że nasz Konwent był obsługiwany marketingowo przez firmę GutPR, a Pani Hanna Gehrke – Gut osobiście wygłosiła prezentację na temat marketingu w branży stolarki.
Na koniec informacja, na którą mamy nadzieję czeka Polska Zachodnia: IV-ty Konwent Stolarki odbędzie się w dn. 11-12 kwietnia 2014 we Wrocławiu. To bezprecedensowe wydarzenie, które zawsze inspiruje branżę, która motywuje do działania, integruje i nobilituje uczestników. Organizatorzy spodziewają się jak zawsze bardzo dużej frekwencji z Wrocławia, Opola i Poznania, a może także z Gorzowa Wielkopolskiego i Szczecina. Już dzisiaj w imieniu patronów i niezależnych ekspertów, serdecznie Państwa zapraszamy. Więcej informacji i zapisy pod adresem mailowym: szkolenia@stolarkavip.pl lub pod nr telefonu: 531-561-202.
Organizatorzy czekają na producentów, montażystów, dilerów i dystrybutorów we Wrocławiu 11 – 12 kwietnia br. Mottem kolejnego Konwentu jest hasło ”Praktyka czyni Mistrza”, stąd uczestnicy mogą oczekiwać przełomowych wydarzeń i wielu ważnych pokazów, a także bloków tematycznych.
Kilkadziesiąt zdjęć z Krakowa znajduje się tutaj:
http://www.stolarkavip.pl/galeria-zdj.html?func=viewcategory&catid=71
Stolarkavip