Sztuka to część dorobku kulturowego cywilizacji przedstawiająca się poprzez utwory, w tym dzieła artystyczne. Spełnia ona różne funkcje – m.in. estetyczne, edukacyjne, społeczne. Odgrywa ogromną rolę w różnych sferach życia ludzkiego.

Tymi sferami są: otaczający świat, stosunki międzyludzkie i osobowa tożsamość człowieka. Sztuka kształtuje człowieka i wzbogaca jego wiedzę. Narodziła się wraz z rozwojem cywilizacji ludzkiej. Jak się przypuszcza, na początku pełniła głównie funkcję związaną z obrzędami magicznymi …

Kolekcja grzejników CIEPŁO i SZTUKA powstała w wyniku współpracy firmy INSTAL-PROJEKT, producenta grzejników, z uznanym polskim malarzem Józefem Stolorzem. Nowy koncept firmy pokazuje, jak można łączyć prawdziwą sztukę z przedmiotami użytkowymi i przenosić ją do naszego otoczenia, nie tracąc przy tym wyrazu artystycznego. Grzejniki z nowej kolekcji CIEPŁO i SZTUKA są innowacyjne,  poruszają umysł, uczucia i wyobraźnię, są źródłem nowych doświadczeń. Dostarczają satysfakcji estetycznej, co czyni człowieka twórczym i otwartym.

Firma INSTAL-PROJEKT zadbała, by ogrzewanie stało się piękne i w dobrym stylu. Na nowych grzejnikach INVENTIO uwieczniono fragmenty obrazów Józefa Stolorza pochodzące z różnego okresu jego twórczości. Grzejniki dostępne są w limitowanej kolekcji. Każdy jest indywidualnie numerowany, a jego oryginalność potwierdza certyfikat autentyczności autora i producenta. Przygotowano ofertę dziewięciu unikatowych ekranów INVENTIO z nadrukiem, zabezpieczonych szkłem.

Produkty zostaną zaprezentowane podczas wystawy CIEPŁO i SZTUKA, która obok  magicznych dzieł artysty Józefa Stolorza pokazuje niepowtarzalne, artystyczne grzejniki firmy INSTAL-PROJEKT.  Pierwsza wystawa trwać będzie od 2 marca do 10 kwietnia 2015 roku w Centrum Kultury „Browar B.” przy ul. Łęgskiej 28 we Włocławku.

Dzięki nowej kolekcji grzejników CIEPŁO i SZTUKA otrzymujemy nie tylko ciepło, ale coś więcej – emocje, światło, tajemnicę… po prostu piękno.

„Marzenia… Proszę mi wierzyć, one są na wyciągnięcie ręki. Od dawna malując moje krainy, chciałem dać Ludziom ciepło. Pragnąłem dać zagubionemu w meandrach współczesności Człowiekowi, odrobinę optymizmu i światła. Pragnąłem, żeby „przytulił” się do tych obrazów, żeby poczuł ciepło….I oto moje ciche marzenia, zyskują kształt realny. Teraz każdy, dosłownie każdy, może fizycznie dotknąć obrazów, przytulić się do nich i poczuć ciepło.”
Józef Stolorz

 INSTAL-PROJEKT