GROHE Grandera™ pomaga stworzyć przyjazną atmosferę w odnowionych przestrzeniach zabytkowych budynków

Odnawianie starych nieruchomości to zazwyczaj szansa na zmianę projektów oraz możliwość stworzenia większej przestrzeni łazienki, idealnie korespondującej z charakterem starego budownictwa.

Przykład projektu od GROHE, pokazuje eleganckie i luksusowe prywatne spa, zawierające nową armaturę GROHE Grandera™, które może być zrealizowane na niemal 35-metrowej przestrzeni wyznaczonej na łazienkę.

Dostępny dla sypialni z rozsuwanymi drzwiami wystrój łazienki jest kontynuacją wyrafinowanego sąsiedniego pokoju.  Podczas, gdy ciepłe tony drewna zostały wybrane na parkiet, piaskowy kolor ścian odzwierciedla naturalność kamiennych płytek  w przestrzeni prysznica. Okrągły czarno – biały dywan z abstrakcyjnym wzorem oraz biały fotel to symbol komfortu, który zachęca domowników do czasu na relaks.
 

Wanna jest wolnostojąca, charakteryzuje się opływowymi liniami, dopełniona jest baterią do montażu podłogowego. Tutaj, lekko zakrzywiona wylewka doskonale akcentuje nowocześnie klasyczną atmosferę łazienki. Szklany stolik blisko wanny pozwala na aranżacje detali, takich jak świece, dodające nastroju, czy produkty do pielęgnacji. Razem, te trzy elementy formują stylowy komplet, który scala pomieszczenie w jedność.
Wnęka mieści wygodną kabinę prysznicową, oferując wystarczająco dużo miejsca dla dwóch osób, aby móc cieszyć się ciepłym strumieniem z prysznica, dzięki dwóm prysznicom i dwóm termostatom wraz z bateriami. Szklana ściana dodaje do strefy prysznica jasności i przestronności.
 

Podwójna strefa wyznaczona na umywalki jest zaraz obok dużego okna,  dwie umywalki znajdujące się na powierzchni blatu z marmuru Carrara, daje zaskakująco dużo miejsca. Podświetlane lustra uzupełniają światło, które jest niezwykle obfite dzięki oknu. Ta gra świateł daje bardzo dużo przyjemności podczas przebywania w łazience, ponadto wpływa pozytywnie na samopoczucie.

Szafka, o niestandardowych rozmiarach, zrobiona na zamówienie oraz szeroka półka, wykorzystująca całość wolnego miejsca pod umywalkowym blatem, zapewniają przechowywanie, a także łatwy dostęp do wszelkich przyborów toaletowych. Białe porcelanowe dodatki to wykończenie ciepłej kolorystyki drewna i zimnego jasnego odcienia marmuru.
 

Elegancja tej klasycznej łazienki została podkreślona bateriami i akcesoriami GROHE Grandera™. Dzięki ponadczasowej estetyce i zaangażowaniu na najwyższych szczeblach rzemiosła, ta kolekcja premium z linii GROHE SPA® jest odpowiedzią na rosnącą fascynację luksusem, jakością i najwyższą estetyką we własnym domu. Projekt tej łazienki łączy opływowe kobiece kształty z wyraźnie zaznaczonymi męskimi, ostrymi krawędziami. Unikatowa estetyka, stworzona w łazience, jest przede wszystkim wyrażona w aranżacji strefy dla wolnostojącej wanny, wraz z idealnie dopasowaną baterią  – zaokrąglona i kanciasta jednocześnie. To niemal rzeźba na środku łazienki, która stanowi centrum i przyciąga wzrok. Materiały wszystkich elementów bardzo dobrze współgrają ze sobą, każde światło, chrom i kolor. Ten sam zmysł został zaaplikowany, by zaprojektować prysznic górny GROHE Rainshower® Grandera™, pozwalający na poruszenie każdego zmysłu. Akcesoria z białej porcelany linii GROHE Grandera™, umieszczone obok umywalek pasują do marmuru i drewna. Stworzono charakterystyczną i kompletną kolekcję, w tym mydelniczki i kubki, które także są dostępne w gamie produktów GROHE Grandera™, co pozwala na koordynację wystroju do najmniejszego szczegółu.
 

GROHE opracowało projekt łazienki z myślą o zabytkowych budynkach, starych kamienicach, które przeszły renowację i przeżywają swoją drugą świetność. W takich miejscach właśnie można w przedstawiony sposób połączyć atmosferę klasyki z luksusem.

Lista produktów
GROHE produkty prysznicowe
•    GROHE Grandera™ prysznic górny i ramię prysznica
•    GROHE Grandera™ termostat
•    GROHE Grandera™ wieszak na płaszcz kąpielowy

GROHE produkty wannowe

•    GROHE Grandera™ bateria wannowa do montażu podłogowego wraz z prysznicem ręcznym

GROHE produkty umywalkowe

•    GROHE Grandera™ trzyotworowa bateria umywalkowa
•     GROHE Grandera™ mydelniczka wraz z uchwytem
•    GROHE Grandera™ uchwyt z kubkiem ceramicznym
•    GROHE Grandera™ wieszak na ręcznik

Dodatkowo
•    Wanna wolnostojąca: La Belle, Villeroy & Boch
•    Umywalki: marmurowy blat, kolekcja La Belle, Villeroy & Boch
•    Prysznic: naturalne kamienie
•    Szafki i półki ścienne: na zamówienie
•    Stolik: Eileen Grey Adjustable Table
•    Fotel: Bonnie, Lambert

Grohe Polska
więcej informacji (PRESS BOX