Sezon urlopowy coraz bliżej. Choć wiele osób już planuje wakacyjne wyjazdy, to deweloperzy liczą, że dobra pogoda przyciąganie zainteresowanych klientów na ukończone już inwestycje.  Na jakie promocje mogą liczyć wakacyjni nabywcy i które kierunki mieszkaniowe są najkorzystniejsze, a przede wszystkim gotowe do zamieszkania?

Rynek mieszkaniowy w ostatnim półroczu dynamicznie przyspieszył. Głównym czynnikiem wzrostu sprzedaży był rządowy program „Mieszkanie dla Młodych”. Z kolei okres wakacyjny klienci przeznaczają z reguły na oglądanie i porównywanie inwestycji, a wielu z nich bezpośrednio decyduje się na zakup. Przykładem mogą być rodzice, którzy chcą nabyć dla swojego dziecka mieszkanie na okres studiów.

Deweloperskie promocje
W lipcu i sierpniu specjalną promocję dla seniorów stworzyła firma Real Estate Development, która zrealizowała I etap inwestycji Red Park na poznańskim Dębcu. Przygotowanych zostało 8 mieszkań z wykończeniem gratis o profilu jasnym i ciemnym i z licznymi udogodnieniami, m.in. umywalka z uchwytami, poręcze czy składane siedzenie pod prysznic. Łącznie deweloper ma do dyspozycji 38 mieszkań o metrażu od 29 do 69 mkw. Z kolei na poznańskich Ratajach na inwestycji Malta Fountain przez wakacje nadal będzie obowiązywała „Deweloperska środa”. W każdym tygodniu jedno z mieszkań dostępne jest w dużo niższej kwocie. Prócz tego deweloper gwarantuje możliwość negocjacji cen lokali o powierzchniach od 61 do 115 mkw. Atrakcyjną ofertę przygotowała także spółka Proxin Ogrody, do której należy inwestycja Nowe Ogrody przy ul. Meissnera. Do końca lipca obowiązuje promocja w postaci 5 proc. rabatu przy zakupie mieszkania z garażem. W sprzedaży pozostały 33 lokale a cena za mkw. zaczyna się od 6139 zł.

Poza ścisłym centrum taniej
Zarówno w Poznaniu, jak i na terenie aglomeracji oferta gotowych mieszkań jest bogata. Prócz wymienionych już gotowych inwestycji na uwagę zasługuje deweloper Ekonbud-Fadom, który proponuje 5200 zł za mkw. Są to mieszkania o powierzchni od 34 do 87 mkw. W dwóch budynkach na osiedlu Reduta Nowe Podolany przy ul. Jasielskiej pozostało 51 lokali.

Bardzo popularne są również kierunki podmiejskie. Spółka Twoje M w Plewiskach oferuje 34 mieszkania na Osiedlu Słoneczne Tarasy. Lokale dwupoziomowe o powierzchni 74 mkw to koszt od 289 000 zł. Z kolei na inwestycji Villa Cascada własne M. o metrażu 101 mkw. dostępne jest już od 350 000 zł. W obu przypadkach deweloper obniżył ceny. Natomiast w Tarnowie Podgórnym B&W Developer, realizujący inwestycję Tarnowo Park, ma do dyspozycji jeszcze 30 wolnych mieszkań, których cena rozpoczyna się od 3900 zł. Są to lokale o metrażu od 43 do 78 mkw.

W podpoznańskim Zalasewie Planetbud Development posiada w ofercie jeszcze 10 mieszkań w wariancie 82 i 93 mkw. Z kolei w Brodowie na Osiedlu Słonecznym pozostały ostatnie domy w zabudowie szeregowej o powierzchniach 68 i 86 mkw. i 6 lokali mieszkalnych 55 mkw. Ceny proponowane przez KM Building nie przekraczają 3000 zł za mkw.

Mission