System oddymiania 230 V z zasilaniem awaryjnym produkcji D+H otrzymał wyróżnienie honorowe podczas 28. Międzynarodowych Energetycznych Targów ENERGETAB 2015.

System oddymiania 230 V jest pierwszym tego typu rozwiązaniem na polskim rynku. Zapewnia skuteczne działanie grawitacyjnego systemu oddymiania, szczególnie w wielkokubaturowych obiektach poprzez szybkie i niezawodne otwarcie ciężkich okien oddymiających. Poza wyróżniającymi go parametrami technicznymi, pozwala on znacząco obniżyć koszty inwestycji w porównaniu z systemami zasilanymi napięciem 24 lub 48 V.

Rozwiązanie to posiada wszelkie niezbędne certyfikaty wymagane  w Polsce, w tym świadectwo dopuszczenia Centrum Naukowo Badawczego Ochrony Przeciwpożarowej (CNBOP).

Produkt znalazł zastosowanie m.in. na Dworcu kolejowym w Berlinie, Uniwersytecie Technicznym w Dreźnie, Muzeum Confluences w Lyonie, osłonie dźwiękochłonnej nad odcinkiem autostrady A1 (Köln-Lövenich), a także w magazynie ziarna i nawozów w Warnicach (koło Szczecina) czy Elektrowni Dolna Odra w Szczecinie.

Do konkursu organizowanego podczas trwania targów Energetab (15-17 września) zgłoszono aż 57 produktów. Tegoroczne targi bielskie zgromadziło w sumie 700 wystawców z 17 krajów Europy i Azji.


Centrala systemy 230 V, fot. D+H Polska

Wyróżnienie dla systemy 230 V z zasilaniem awaryjnym

D+H Polska (PRESS BOX)