W dniach 12-13 września 2015 r. w Spale odbyły się Dożynki Prezydenckie. Uroczystości te nawiązują do kultywowanych przez Prezydenta Ignacego Mościckiego najpiękniejszych polskich tradycji. Jednym ze sponsorów tego wydarzenia była Ceramika Paradyż.

Historia Dożynek Prezydenckich organizowanych w Spale sięga roku 1927, kiedy to patronat nad uroczystością objął prezydent Ignacy Mościcki. Od 2000 roku dożynki świętowali w Spale Prezydenci: Aleksander Kwaśniewski, śp. Lech Kaczyński i Bronisław Komorowski. Andrzej Duda jako głowa państwa  wziął w nich udział po raz pierwszy. Ceramika Paradyż wykonała specjalnie na to wydarzenie limitową serię okolicznościowych płytek ceramicznych. Para Prezydencka otrzymała zaś z rąk przedstawicieli  Zarządu Spółek Grupy Paradyż piękny obraz ceramiczny z nadrukowaną grafiką Pałacu Prezydenckiego.

Dożynkom towarzyszyły liczne imprezy, m.in. konkurs na najładniejszy wieniec, pokazy rzemiosła i rękodzieła artystycznego, kiermasz tradycyjnej polskiej żywności i występy zespołów ludowych. Dwudniowe uroczystości zakończyły się koncertem, na którym jako gwiazdy wieczoru wystąpili: Mateusz Ziółko – zwycięzca III edycji programu „The Voice Of Poland” oraz grupa VIDEO.

Ceramika Paradyż w tym roku była również sponsorem Dożynek Opoczyńskich, Dożynek Gminnych w Sławnie oraz w Paradyżu.


Dożynki Prezydenckie w Spale, fot.Sandra Spychalska


Dożynki Prezydenckie w Spale, fot.Paweł Pustelnik

Ceramika Paradyż
więcej informacji (PRESS BOX